Блог 28.01.2019

Секрети успіху успішних людей

А Ви задавались питанням, чому деякі люди стають всесвітньовідомими бізнесменами, лідерами, коучерами, а інші, прикладаючи чималих зусиль, так і не можуть цього досягти? Відповідь криється всередині кожного із нас і є значно простішою, ніж ми можемо собі уявити. Часто люди думають, що комусь просто щастить, але, насправді, потрібно сформувати для себе хороші звички і щоденно їх повторювати як ритуал. Так, наприклад, всесвітньовідомий інвестор Воррен Баффет, незважаючи на свої числення компанії, не поглинений роботою повністю. За його словами, майже 80 % свого часу він присвячує читанню та роздумам, що в результаті приносить хороші плоди у бізнесі.

Ось кілька ефективних порад, які допоможуть Вам стати успішнішими. Бо як сказав Дуейн Джонсон: «Всі успіхи починаються з самодисципліни. Все починається з тебе».

1. Ведіть щоденник

Багато успішних людей ведуть щоденник, записуючи туди свої думки, плани, переживання. Так Ви стаєте більш сфокусованими, швидше приймаєте правильні рішення та встигаєте виконати більшу кількість завдань. Піфагор якось сказав: «Прокидаючись вранці, запитай себе: «Що я повинен зробити?». Увечері, перш, ніж заснути: «Що я зробив?». Стів Джобс, стоячи перед дзеркалом, питав себе: «Якби сьогоднішній день був останнім у моєму житті, зробив би я те, що збираюся зробити?».

Якщо, записувати свої думки на папері – це не Ваше, то принаймні кожного дня аналізуйте свої дії, медитуйте. Проте, щоденне планування – це обов’язок, не забувайте про це!

2. Робіть перерви на сон

Фахівець з вивчення сну Сара Медник стверджує, що «Годинна або півторагодинна перерва на сон здійснює такий же позитивний вплив на здатність засвоювати інформацію, як і повноцінний восьмигодинний сон». Окрім того, вчені встановили, що люди, які навчаються вранці, на 30 % краще виконують контрольні тести ввечері, якщо вони робили годинну перерву на сон протягом дня.

Цієї звички дотримувалися Альберт Ейнштейн, Томас Едісон, Уїнстон Черчілль, Джон Кеннеді, Рональд Рейган, Джон Рокфеллер і багато інших видатних особистостей. Денні перерви на сон не тільки підвищують продуктивність, а й розвивають креативне мислення.

3. Частіше ходіть пішки

Прокидайтесь трохи раніше вранці, щоб дібратись на роботу пішки, якщо звісно місце Вашої роботи не надто далеко від дому. Прогулянка не тільки робить Вас здоровішими, вона сприяє припливу енергії, появі натхнення, а ще економить Ваші гроші на транспорт.

Чарльз Дарвін гуляв двічі в день: опівдні і о 16:00. Бетховен після обіду виходив на довгу прогулянку і брав з собою олівець і нотний папір на випадок, якщо його відвідає натхнення. Чарльз Діккенс проходив швидким кроком більше 10 кілометрів на день, що допомагало йому не перегоріти від роботи. Стів Джобс ходив пішки, якщо попереду його чекала важлива розмова.

4. Читайте як мінімум одну годину щодня

Це економний і дуже ефективний спосіб отримати нові знання, поповнити свій словниковий запас, почерпнути нові ідеї.

Уїнстон Черчілль кілька годин в день читав біографічні, історичні, філософські та економічні праці. Теодор Рузвельт прочитував по одній книзі в дні, коли був зайнятий, і по дві-три книги в вільні від роботи дні. Марк Кьюбан читає більше трьох годин в день. Ілон Маск в молодості прочитував по дві книги щодня. А CEO Disney Боб Айгер заради читання щоранку прокидається о 4:30. І цей список можна продовжувати довго.

Читання покращує пам’ять, підвищує рівень емпатії і знижує рівень стресу, допомагаючи нам досягати поставлених цілей.

5. Сформуйте правильне оточення

Оточення відіграє важливу роль у нашому житті. Інколи люди здатні потягнути нас на дно, а інколи навпаки мотивувати до підкорення нових вершин. Кажуть, що ми є кимось середнім нашого оточення, а ще ми самі є його творцями. На думку письменника Джошуа Шенка, креативність розвивається завдяки спілкуванню з іншими людьми. У своїй книзі «Сила двох» (Powers Of Two) він розповів про видатні дуети, які спільними зусиллями досягали великих вершин. Наприклад, Джон Леннон і Пол Маккартні, Марія і П’єр Кюрі, Стів Джобс і Стів Возняк.

6. Не бійтесь експериментувати

Всі ми не ідеальні, кожен із нас інколи робить помилки, незалежно від своєї освіченості та наявного досвіду. Завжди сприймайте їх як нові уроки та робіть висновки.

Успіх безпосередньо залежить від кількості проведених Вами експериментів. Один виграш вартий всіх невдалих спроб. У Томаса Едісона було більше 50 000 невдалих експериментів, перш ніж він винайшов лужний акумулятор. А щоб створити ідеальну лампочку розжарювання йому знадобилося більше 9 000 спроб. Однак до кінця життя на рахунку Едісона було близько 1 100 патентів.

Експерименти допомагають виробити корисні звички. Продюсер і сценарист Шонда Раймс вирішила позбутися трудоголізму і яскраво вираженою інтровертності, погоджуючись на все, що лякало її раніше. Цей експеримент отримав назву «Рік, коли я всьому говорила «так», з розповіддю про який вона виступила на TED.

Ось і всі секрети, все не так складно, як може здатися. Важливо вірити в те, що Ви робите та прикладати щоденних зусиль.

Джерело: за мотивами https://lemure.com.ua/article/6-sekretiv-uspishnikh-lyudey