close menu

Блог 30.01.2019

Cказати «ні» не так важко, як здається

Погодьтеся, що сказати «так» значно простіше, аніж «ні». Часто ми боїмось відмовити комусь у проханні, бо не хочемо образити людину, пояснювати причину відмови тощо. Проте, слід запам’ятати, що Ви ніколи не повинні виправдовуватись і виконувати будь-які прохання. Цінуйте себе та свій час, навчіться говорити «ні».

Розглянемо 3 прості кроки:

1. Не дійте на автоматі

Не відповідайте одразу «так», дайте собі трохи часу, щоб подумати. Подивіться у свій календар, чи там не має ніяких важливих справ, чи Ви справді маєте час, щоб виконати прохання. Добре подумайте, чи Ви дійсно хочете допомогти і чи принесе Вам це задоволення або хоч якусь користь. Тільки тоді погоджуйтесь, або ж скажіть «ні»!

2. Якщо дуже хочете погодитись, кажіть «можливо»

Це дасть співрозмовнику зрозуміти, що Ви зацікавлені, але Вам необхідно спочатку – так-так, Ви вгадали – перевірити свій календар. Якщо вільного часу немає, зі спокійною совістю зможете відмовитися. Якщо відчуєте, що пропозиція не така цікава, як Вам здавалося на початку, буде час придумати гідну відповідь.

Чим більше Вам хочеться погодитися, тим більша ймовірність, що Ви через це проігноруєте свої більш важливі обов’язки. Так що не приймайте поспішних рішень і обов’язково дайте собі час подумати.

3. Розрізняйте свої і чужі проблеми

Нам завжди хочеться взятися за більшу кількість справ, ніж ми в змозі виконати. Намагайтеся сфокусуватися тільки на тих завданнях, які відповідають Вашим цілям і поглядам.

Якщо цю проблему повинен вирішувати хтось інший, відмовляйтеся. Якщо відчуваєте, що пропонована ідея суперечить вашим принципам, скажіть «ні». Можете порадити людину, до якої можна звернутись із цією проблемою, так би мовити делегувати прохання.

І не забувайте, що краще брати на себе менше зобов’язань і доводити справи до кінця, ніж хапатися за все підряд і в результаті підводити себе та інших.

Сподіваємось, Ви досить скоро навчитесь говорити «ні», коли це необхідно.

Джерело: за мотивами https://lemure.com.ua/article/yak-navchytys-govoryty-ni