close menu

Блог 06.02.2019

Основні правила дрес-коду, які повинен знати кожен

Якщо Ви не дуже орієнтуєтесь в правилах етикету, що стосуються одягу, тоді ця стаття стане Вашим незамінним помічником. Ділова зустріч, весільна церемонія чи будь-який світський прийом вимагають дотримання чітких норм та правил не тільки в поведінці, але й в одязі.

Давайте розглянемо основні стилі дрес-коду.

White tie, Ultra formal

White Tie – найсуворіший стиль дрес-коду, який застосовується на таких заходах як бал, президентський або королівський прийом, вручення престижної премії. Основні правила одягу для жінок такі:

– сукня не повинна мати довжину вище щиколотки;

– не допускаються голі плечі;

– обов’язкові рукавички білого кольору довжиною вище ліктя і панчохи;

– не можна одягати біжутерію, тут допустимі лише дорогоцінні прикраси;

– волосся слід зібрати в елегантну зачіску;

– макіяж – акуратний і непомітний;

– сумочка – мініатюрного розміру.

Чоловік зобов’язаний одягатися в лакові туфлі, фрак з білим краваткою-метеликом. Також він повинен одягти свою стрічку з бойовими регаліями, якщо вона є в наявності.

Black Tie Invited або Black Tie Optional

Black Tie – це другий за суворістю стиль дрес-коду, який популярний на багатьох урочистих заходах. Відмінним одягом для жінки в такому випадку стане довга сукня не надто яскравого кольору. Також можна віддати перевагу коктейльній сукні нижче колін. У ролі прикрас можна використовувати гарну біжутерію і вибрати невеликий клатч. Що стосується взуття, то воно повинно бути закритим і на підборах.

Для чоловіків в залежності від назви стилю (Black Invited або Black Tie Optional) можна надягати або не надягати чорну краватку. Допускається також вибрати наряд: костюм або смокінг з білою сорочкою. Із взуття слід віддати перевагу чорним туфлям.

Cocktail Attire

Цей тип дрес-коду, як правило, допускається на такі заходи, як корпоративний бенкет, звану вечерю, сімейне свято з великою кількістю гостей. Незважаючи на те, що він не є таким строгим як White tie або Black Tie, все ж варто дотримуватися наступних правил.

Жінка може одягти як довгу, так і коротку сукню, а також віддати перевагу костюму зі спідницею або брюками. З прикрас варто обрати якісну і стильну біжутерію або скромні коштовності з натуральними каменями. Що стосується взуття для жінок, то воно може бути практично будь-яким, але тільки обов’язково на підборах.

Чоловік може одягти костюм, сорочку і класичні туфлі. Краватку одягати при цьому не обов’язково.

Semi-formal

До напівформального дрес-коду не має строгих правил, головне – вписуватися в загальний настрій заходу. При виборі вбрання типу Semi-formal варто звертати увагу на час проведення заходу. Так, до 18:00 жінка може одягти нарядну сукню або костюм, а чоловік – звичайний костюм з краваткою і класичні туфлі. А після цього часу варто зупинити свій вибір на коктейльній сукні (для жінок) або темному костюмі (для чоловіків).

Business Best і Business Traditional

Дрес-код Business Best вимагає суворого і дорогого ділового костюму. Він може бути обраний для таких приводів, як – діловий прийом, переговори або бізнес-зустріч з важливими діловими партнерами. Наряд для жінки в такому випадку повинен складатися з таких елементів одягу, як – костюм синього, сірого або бежевого кольору, біла блуза і закриті туфлі на підборах не вище п’яти сантиметрів. Чоловік повинен бути одягнений в темно-синій костюм, білу сорочку, дорогі туфлі. Не варто забувати і про аксесуари – запонки, краватку, нагрудну хустинку.

Для Business Traditional допустимим є традиційний діловий костюм. Жінкам дозволяється вибирати між брючним костюмом і варіантом з спідницею.

A5 (або Afte Five)

На Вашому запрошенні стоїть позначка А5? Це означає тип дрес-коду для заходу, який починається після 5-ї вечора. Жінка в даному випадку може одягатися в практично будь-який одяг: сукню, спідницю, брюки, нарядну блузку або топ. Цей тип дрес-коду передбачає свободу у виборі прикрас, аксесуарів і взуття. Забороняється одягати хіба що спортивне взуття.

Чоловік може вибрати будь-який костюм. Не обов’язково діловий. При After Five краватку можна не надягати. На захід допустимо одягтися в джинси, мокасини або клубний піджак, джемпер чи кардиган.

Casual (Informal)

Casual – це дрес-код, який передбачає вільний повсякденний стиль в одязі. Тут немає табу і жорстких рамок, але при виборі відповідного одягу варто орієнтуватися на характер заходу.

Джерело: за мотивами http://www.ohimo.ru/blog/osnovnye-pravila-dress-koda