Блог 11.02.2019

Як полюбити понеділки?

Якщо саме слово «понеділок» викликає у Вас роздратування та негативні емоції, то обов’язково прочитайте цю статтю.

Закономірно, що настрій більшості людей підвищується з настанням п’ятниці та різко знижується з приходом вечора неділі і досягає дна в понеділок вранці. Чому одна лише думка про майбутній робочий понеділок так негативно позначається на нашому стані?

Вся справа у внутрішній і зовнішній мотивації!

Внутрішня мотивація – це рушійна сила, що виникає всередині самої людини, коли вона щиро зацікавлена в чому-небудь. Вона з’являється, коли ми займаємося улюбленою справою, ставимо перед собою чіткі цілі, візуалізуємо те, чого прагнемо.

Зовнішня мотивація – це спонукання людини до діяльності ззовні. Це фактори, які мотивують нас робити те, чого нам робити не хочеться. Тому цей вид мотивації часто асоціюється у нас з роботою.

Багато хто впевнений, що люди змушують себе вставати в понеділок вранці і йти на роботу тільки через гроші. Адже ми повинні харчуватися, одягатися, платити податки, оплачувати навчання дітей, лікування і купувати необхідні для життя речі. Однак є причини, які для багатьох набагато важливіші, ніж гроші. Наприклад, зміна світу на краще, допомога іншим людям, підвищення самооцінки, розвиток нових навичок – та й просто справжнє задоволення від роботи.

Гроші, просування по службі, премія, похвала – це зовнішні мотиватори. Можливо, Ви і будете сумлінно працювати заради грошових премій і додаткових бонусів, проте щиро її полюбити вони Вас не змусять.

Якщо ж Ви працюєте над тим, що відповідає Вашим власним цінностям, Ви будете відчувати важливість і необхідність своєї роботи. Це почуття і стане вашим внутрішнім мотиватором. Коли ми бачимо, що наша праця приносить користь іншим людям, ми хочемо рухатися вперед і продовжувати роботу. Ми бачимо в цьому сенс. Внутрішня мотивація не тільки заряджає нас енергією, але і покращує самопочуття. Якби в понеділок рано вранці Вам потрібно вирушити в довгоочікувану подорож, Ви б із задоволенням прокинулися, чи не так?

Секрет тих, кого не обтяжують понеділки, криється в тому, що вони дійсно люблять свою роботу. Задоволення повинен приносити як результат роботи, так і сам процес. Для людей із сильною внутрішньою мотивацією закінчення вихідних не катастрофа. Вони починають новий робочий тиждень в гарному настрої.

Якщо в понеділок вам важко піднятися з ліжка, знайдіть у своїй роботі те, що приносить користь іншим і приносить задоволення Вам самим. Успіхів та продуктивних понеділків!

Джерело: за мотивами https://lemure.com.ua/article/yak-perestaty-nenavydity-ponedilky