Блог 11.09.2019

Огляд книги Лори Вандеркам «Я знаю як їй все вдається»

Читання книг – це своєрідна медитація. Книги відкривають нові емоції, переживання, дають поштовх до руху вперед, мотивують і заряджають на нові досягнення! Деякі книги змінюють наше бачення та формують нашу свідомість. Інші – стають незамінним путівником на шляху до самовдосконалення та розвитку.

Ще в дитинстві я досить швидко навчилась читати. Мама розповідала, що я намагалась прочитати будь-що, починаючи із вивісок, закінчуючи заголовками газет. Зараз теж читаю все: цікаві книги, статті на Forbes, лекції (це професійне), дипломні, курсові. Студенти тримають в тонусі.

Віднедавна почала й писати власні есе, тому буду ділитись із Вами своїм досвідом та переживаннями від кожної прочитаної книги. Запасіться аркушем паперу та ручкою, тому що тепер «зустрічатимемось в ефірі частіше». Сподіваюсь, Ви також сформуєте свій «Список книг, які варто прочитати», а я радітиму з того, що була Вам корисною. Отож, поїхали!

Перша книга, якою хочу з Вами поділитись, хоча далеко не перша, яку прочитала – книга Лори Вандеркам «Я знаю як їй все вдається». Сучасний світ вимагає від нас мультизадачності та проактивності. Інколи все валиться з рук і нам важко себе опанувати, а інколи – ми встигаємо стільки, що стаємо схожими на супергероїв. На жаль, час не можна заощадити чи купити за гроші, проте є і хороша новина – можна навчитись ним правильно розпоряджатись.

Дуже сподобався вислів: «Ягідний сезон короткий – пам’ятайте про це!». Справді, ми часто не цінуємо час, бо думаємо, що у нас ще все попереду. Пригадайте, скільки разів ми відкладали у довгий ящик хобі, яким давно хотіли зайнятись чи прочитання книги, яку нам порекомендував наш друг? Потім шкодуємо, що не почали вчасно. Той випадок, коли Ви лежите влітку на пляжі і шкодуєте, що не качали прес щодня зимою та весною.

А ще ми навчились часто говорити всім про те, що не маємо часу на особисте життя і що більшу частину свого життя ми проводимо на роботі. Так от… це все міф. Давайте порахуємо. Тиждень складається із 168 годин. Припустимо, що ми трудоголіки і працюємо близько 60 год. в тиждень (типова тривалість робочого тижня – 40 год.), кожного дня спимо по 7 год., тобто це ще 49 год. І в нас залишається ще 59 год. часу на особисті справи. Важливим інсайтом є фокусуватись не на 24 год., а дивитись крізь призму 168 год., бо кожен день не є типовим. І якщо попрацювати одного дня більше, то іншого – можна більше відпочивати.

У книзі Ви також зустрінете багато цікавих методик для покращення особистого тайм-менеджменту. Ви навчитесь складати Хронометраж дня та Хронометраж тижня, що в результаті допоможе Вам стати справжнім аналітиком власного життя. Прийде розуміння, в який період дня чи тижня Ви найпродуктивніші, а де, навпаки, є серйозні прогалини. Тепер Вам не буде здаватись, що Ви зовсім не відпочиваєте, бо побачите скільки часу пішло на «пусті» балачки, кавування, перегляд некорисних відеороликів на YouTube чи гортання стрічок в соцмережах.

Якщо можна категоризувати наше життя, то воно складатиметься приблизно із трьох блоків: робота, дім та особисте. Авторка книги все це теж врахувала, тому структура книги аналогічна і дуже зручна.

Книга буде більш цікавою жінкам, які мають дітей. Проте, і будь-хто інший зможе почерпнути для себе багато цікавих інструментів з тайм-менеджменту та особистої ефективності. І нехай всі здогадуються як Вам все вдається!