Блог 08.10.2019

ОГЛЯД КНИГИ МІКА ВІКІНГА «МАЛЕНЬКА КНИГА ХЮГЕ. ЯК ЖИТИ ДОБРЕ ПО-ДАНСЬКИ»

Чи є у Вас маленькі улюблені книги? Ну знаєте такі, які Ви перечитуєте по декілька разів, закутавшись в плед та попиваючи какао з маршмелоу. Такі, які щоразу сповнюють Вас теплом та затишком. У мене така є і це однозначно – «Хюге». Як пише New York Times: «Хюге – найпривабливіший спосіб щасливого життя». – Справді? Скажете Ви. – То що ж таке це хюге?

Хюге – це далеко не річ, це не те, на що потрібні величезні гроші, це щось швидше про атмосферу і досвід. Це тепло, затишок, відчуття дому, це люди, з якими ми перебуваємо і яких ми любимо, це просто тиша і звук природи, це як дивитись на вогонь. А тепер вмостіться зручніше і уявіть собі таку картину: зима, гори, білий скрипучий сніг, морозний вечір, тиша, тільки зорі не небі і відгомін якогось маленького жителя лісу десь вдалечині, Ви біля каміну в теплих вовняних шкарпетках, товстому великому светрі і з гарячим глінтвейном, поруч людина, яку Ви любите, ви мовчки сидите, обнявшись, і дивитесь як тріскають дрова в каміні. Час ніби зупинився… Це все і є хюге. Так просто і так неймовірно.

Данців вважають однією із найщасливіших націй світу. І знаєте чому? Бо вони вміють бути щасливими, створювати хюгність всюди, де це можливо. Є ще така особливість в Данії: при купівлі якогось помешкання, якщо там є якесь хюгне місце, до прикладу, широченний підвіконник з цілою купою маленьких подушок та з неймовірним виглядом за вікном, то вартість такого будинку чи квартири одразу зростає.

А ще, якщо запитати якогось данця, що для нього означає слово «хюге», то перше, про що він скаже – це свічки, адже не має швидшого способу створити хюгну атмосферу як запалити свічку. Цікавий ще той факт, що Данія спалює найбільшу кількість свічок серед країн Європи. Пригадую, як у дитинстві часто вимикали світло в будинках, то ми палили свічки, сідали у коло і батьки розповідали нам цікаві історії. Це так атмосферно. Якщо запитати про інші асоціації данців з хюге, то серед них Ви почуєте: гарячі напої, камін, Різдво, настільні ігри, музика, свято, цукерки й тістечка, приготування їжі, книги та ще з ряд асоціацій.

Також в цій книзі Ви знайдете хюге-рецепти, які допоможуть Вам поринути в цю чудову атмосферу. Ось маленький перелік із 10 речей, які допоможуть зробити Вашу оселю більш хюгною:

1. Хюге-місце

У кожного із нас мабуть є таке місце в будинку чи квартирі, де нам найбільш затишно, де ми зазвичай читаємо цікаву книгу чи поринаємо в глибокі думки. Якщо ж у Вас такого не має, то його легко створити. Пам’ятаєте про широкий підвіконник з маленькими подушками? Або ж можете купити крісло-качалку. Творіть, все у Ваших руках.

2. Камін

На жаль, у моєму будинку не має каміну, але я завжди про нього мріяла, тому колись все-таки він буде. Данці називають каміни своєрідними штаб-квартирами хюге. Якщо у Вас він є, то не лінуйтесь частіше його розпалювати!

3. Свічки

«Немає свічок – немає хюге». Так кажуть самі данці, тому сперечатись не буду, вони знають в цьому толк.

4. Вироби із дерева

Чому в дерев’яних будинках більш затишніше, бо запах деревини єднає нас із природою. А можна просто прикрасити своє помешкання дерев’яним декором.

5. Природа

А хто не любить природу? Я обожнюю ліс, особливо осінній, коли під ногами шарудить опале осіннє листя. Або люблю влітку нарвати в полі польових квітів і принести додому. А ще завжди ставлю їх не у вазу, а в звичайну скляну банку. Мені так більш хюгно.

6. Книги

Книги – це моя слабкість. Обожнюю, коли їх багато на полицях. Люблю аромат їхніх сторінок. Колись любила ходити до бібліотеки і проводила там по декілька годин. Зараз якось не практикую, хоча була десь пів року тому. Впевнена, що якщо читаєте мої огляди прочитаних книг, то Ви теж любите читати і книг у Вас багато.

7. Кераміка

Звичайна улюблена кружка, ваза на столі чи просто якийсь старий набір керамічної посуди – це ще один секрет хюгності. Не поспішайте викидати бабусині сервізи, залиште собі хоч один.

8. Думайте через дотик

Хюгність – це не тільки вигляд, це насамперед відчуття, які дарують нам речі, відчуття гармонії, спокою, краси. Це дотик теплого пледа чи обійми рідних.

9. Вінтаж

В данських оселях можна знайти багато вінтажних речей. Це може бути стара лампа, праска чи стілець. В нас теж на горищах ще залишись речі наших прабабусь та прадідусів, хоча можливо й не у всіх. Зніміть вже нарешті ту скриню, реставруйте її і поставте у вітальні. Нехай вона відтворює дух минулого. Між іншим, у мого дідуся в будинку ще стоїть старий стіл із великою латаною діркою. За словами дідуся, колись туди попав уламок від вибухівки, тепер це уже спогади та історії.

10. Ковдри та подушки

Що може бути кращим, ніж поставити голову на подушку, коли читаєш улюблену книгу? Дуже по-хюгному закутатись в теплу ковдру, навіть коли Вам не дуже холодно, бо так затишно.

Цю книгу можна перечитувати і перечитувати. В ній Ви відкриєте для себе маленькі секрети в простих задоволеннях. І я сподіваюсь, що тепер Ви станете ще більш щасливішими.