Блог 21.10.2019

ОГЛЯД КНИГИ ДЕНА ВАЛЬДШМІДТА «ВИЙДИ ЗА МЕЖІ»

Книга про те, як звичайні люди стають видатними (хоча не завжди вони звичайні, читайте далі). Ви зустрінете багато справді дивовижних історій, від яких перехоплює подих, які надихають, які є свідченням того, що неможливе – можливе. А ще одразу згадується цитата Пабло Пікассо: «Все, що ти можеш уявити – реально!». І не шукайте собі виправдань, бо це правда і Ви про це знаєте, бо точно з цим стикались. У Вас точно були такі моменти, коли Вам здавалось, що сталось диво та насправді – це все результати Ваших дій та Ваших очікувань.

«Успіх – це не те, що Ви робите. Це те, ким Ви є». Для того, щоб стати видатним потрібні 4 складові:

1. Екстремальна поведінка

2. Дисципліна

3. Дарування і вдячність

4. Любов

Ми завжди можемо докладати екстремальних зусиль, але далеко не завжди це робимо, я б навіть сказала вкрай рідко. І головними ворогами в цьому є лінь і наша невпевненість. Чи вміємо ми екстремально вчитись, працювати? Однозначно, що так! Пригадайте дуже важливі події у Вашому житті, коли Ви не встигали з дедлайнами – Ви робили неймовірні речі. В мене це було напередодні захисту кандидатської дисертації. Як я все встигала, як могла спати по 2-3 години і бути максимально активною? Зараз про це згадую з посмішкою і навіть якоюсь гордістю за себе, бо це був дивовижний період. Здавалось, енергія не закінчиться ніколи. Проте, рано чи пізно всім нам потрібно відпочити і перезавантажитись. Та зараз не про це…

Усі відомі люди в один голос говорять, що успіх починається з дисципліни. Але це не тільки дисципліна дії, але й дисципліна відмови. Оскільки, для того, щоб чогось досягти, часто потрібно чимось жертвувати: сном, дружніми посиденьками, особистим життям… І це сумно. Але ми завжди можемо вчитись балансувати, це особливе мистецтво. І не кажіть, що це неможливо. Пам’ятаєте цитату Пікассо? Ну от, і не забувайте!

Особисто мені неймовірно сподобався розділ про дарування і вдячність. Подарувати – це не просто «виписати чек». Дарування може сильно змінити траєкторію Вашого життя. Проте, якщо Ви щось даруєте і чекаєте чогось взамін, то це зовсім не справжнє дарування, це бартер. Справжнє дарування – це коли Ви хочете когось порадувати, зробити когось щасливішим чи допомогти комусь. А тому головною Вашою віддачею будуть позитивні емоції і відчуття теплоти. «Любов – це коли вона їсть карамельку, а йому від того солодко». Тут повинно бути так само!

Ну і звісно, як ж без любові. Взагалі, як на мене, то саме в любові криється сенс нашого життя. Це і любов до людей, до того, що ти робиш, до природи і всього, що нас оточує. Кажуть, що коли людина любить, то у неї горять очі. Ви ж точно бачили закохану людину чи того, хто із захопленням щось майструє чи робить. В ці хвилини Ви втрачаєте відчуття часу, світ наче зупиняється в своєму невпинному русі.

Обіцяла розповісти про не зовсім звичайних людей. Перша історія, яка вразила аж до мурашок про Карла Джозефа («Цукрова нога»), який все життя тяжко працював, щоб стати зіркою спорту. Він грав у баскетбол, футбол, займався легкою атлетикою. І знаєте в чому його особливість? Він робив все це без однієї ноги, без протезів чи милиць. Це неймовірно! Карл часто повторював журналістам, що він не має жодних обмежень. Ви ще досі жалієтесь чи шукаєте собі виправдання?

Ця книга якась особлива, не така як всі інші про успіх, не просто ще одна із списку.