Блог 28.10.2019

ОГЛЯД КНИГИ ДЖОНА ГОРДОНА «ЗА КЕРМОМ СВОГО ЖИТТЯ»

Кожен із нас є водієм власного життя. Ми самостійно обираємо напрямок свого руху і кінцеву точку свого призначення, самостійно прокладаємо маршрут. Хтось обирає легший шлях, проте довший, хтось складніший, але швидший. Це справді можна порівняти із водінням: поїхати автобаном і витратити більше часу, чи дещо гіршими дорогами із усіма світлофорами через міста, але значно скоротивши собі шлях. Так і в житті, ми завжди маємо вибір і тільки від нас залежить з якою швидкістю ми будемо рухатись.

Найкраща цитата у книзі: «Сенс життя полягає в тому, щоб не старіти душею, веселитися і прибути на кінцеву зупинку якомога пізніше – неодмінно з усмішкою на обличчі». Запитайте у своїх бабусь та дідусів, якщо б їм дали ще один раз прожити своє життя, що б вони зробили? Вони точно б відповіли, що зробили б набагато більше. Як каже моя бабуся: «Наче тільки вчора виходила заміж, ось так і все життя…». Тому потрібно бути щасливими зараз, а не колись, коли настане чарівне «потім».

Сюжетом книги є історія чоловіка, який втратив сенс життя: сім’я «висить на волосині», кар’єра руйнується, проблеми ніби чатують на кожному кроці. Проте все змінилось після ще однієї невдачі (коли спустила шина і довелось їхати на автобусі). Хоча, як виявилось, це був подарунок долі, адже в майстерні сказали, що гальма зовсім стерлись. Але цей чоловік все одно злився. Йому сказали, що спущена шина скоріш за все врятувала його життя, а він продовжував злитись, бо це зруйнувало його плани і тепер йому доведеться добиратись на роботу автобусом. Впізнаєте в чомусь себе? Ми теж так часто робимо і навіть не розуміємо, що ті тимчасові незначні проблеми можливо були найкращим нашим сценарієм. Є ще такий вислів: «Інколи Бог руйнує твої плани, бо знає, що ті плани зруйнують тебе». Щось у цьому є.

І ось Джордж (так звали цього чоловіка) на автобусній зупинці. Тепер йому, як мінімум два тижні, доведеться їхати автобусом. Водій автобуса, неймовірна жінка з радісним ім’ям Джой, розповідала Джорджу протягом цих двох тижнів (поки машина була на ремонті) про 10 правил керування своїм життям. Ділюсь із Вами:

1. Ти – водій свого автобуса. І поки Ви не станете цим водієм, то будете дотримуватись чужого маршруту. А Ви так хочете? Ви хочете прожити своє життя за своїм сценарієм чи за чиїмось?

2. Бажання, бачення та концентрація допомагають дотримуватись обраного маршруту. Подумайте про те, чого Ви хочете досягти і ким Ви хочете бути через 5-10 років. Подумали? А тепер розпишіть все на папері. Якщо Ви матимете чіткий маршрут своєї подорожі, то Ви дістанетесь до фінішу значно швидше.

3. Підживи своє життя позитивною енергією. Все просто: позитивно налаштовані люди притягують позитив, негативно налаштовані – негатив.

4. Запроси людей до свого автобуса і поділися з ними своїм баченням маршруту. Ви ніколи не зможете досягти всього самотужки, Вам просто необхідна співпраця із іншими людьми. Тільки добре подумайте кого справді потрібно брати у свою подорож, а кого не варто. Пам’ятайте, Ви є середнім арифметичним Вашого найближчого оточення.

5. Не витрачай енергію на людей, які не хочуть сідати у твій автобус. Якщо у Вашому оточенні є люди, які ніколи не підтримують Вас, не поділяють Ваші ідеї, то не потрібно даремно витрачати час на їх перевиховання. Краще залучіться підтримкою тих людей, які роблять це щиро.

6. Повісь у своєму автобусі попередження: «ЕНЕРГЕТИЧНИМ ВАМПІРАМ ВХІД ЗАБОРОНЕНО!». Ви точно знаєте таких людей, які наче висмоктують із Вас Вашу енергію. Не допускайте таких «енергетичних вампірів» в своє оточення. Подумайте як це зробити.

7. Ентузіазм приваблює більше пасажирів та підживлює їх енергією упродовж подорожі. Якщо Ви хочете, щоб Ваші підлеглі чи колеги працювали краще, то Ви повинні бути прикладом. Ми любимо позитивних людей, натхненних, енергійних, які заряджують нас своєю енергією, а не інертних і беземоційних.

8. Люби своїх пасажирів. Про любов можна говорити вічно. Ми всі добре відчуваємо, коли нас люблять, адже тоді за спиною виростають крила. А коли любимо ми, то у нас горять очі. Ми повинні любити людей, які нас оточують, дарувати їм своє тепло, це зовсім не страшно.

9. Під час подорожі дотримуйся основної мети. Інколи буває так, що коли ми працюємо в режимі нон-стоп, ми можемо збитись із шляху. Тому в такі моменти потрібно скинути швидкість і пригадати для чого Ви все починали, яка основна мета Вашої подорожі.

10. Розважайся. Насолоджуйся мандрівкою. Я б сказала, що потрібно балансувати успіх і щастя. Якщо Ви багато працюєте, не забувайте посміхатись, робіть короткі перерви, пийте ароматну каву чи гарячий чай, балакайте з колегами, робіть усе, щоб насолоджуватись мандрівкою, щоб не стати бездушним роботом якогось процесу.

Після цих 10 правил – життя Джорджа змінилось кардинально. Як саме? Читайте у книзі.

Мені вона дуже сподобалась, така легка і цікава. А ще нагадує, що все у наших руках, ми самі водії свого життя!