Блог 03.03.2020

ОГЛЯД КНИГИ ЛАРРІ КІНГА «ЯК РОЗМОВЛЯТИ БУДЬ З КИМ, БУДЬ-КОЛИ І БУДЬ-ДЕ»

Хто не чув про Ларрі, то це відомий журналіст, телеведучий, який провів більше 60 тис. інтерв’ю на своєму ток-шоу «Ларрі Кінг наживо» (телеканал CNN). Інтерв’юер усіх президентів США, починаючи з Джеральда Форда. Серед інших відомих особистостей – Мартін Лютер Кінг, Маргарет Тетчер, Білл Гейтс, Френк Сінатра, Мадонна, Аль Пачіно та інші.

Основна теза книги: «Усім нам треба говорити!» Справді, спілкування є найкращим способом комунікації. Ніколи цілком не ототожнюю ці два поняття, адже спілкування – це ще й «мова тіла». Будьте невимушеними, говоріть від серця, будьте собою. А ще будьте чесними. Ми завжди вбачаємо якусь загрозу у недосказанному і це значно гірше, ніж сказати правду!

«Успішні люди – чудові співрозмовники і навпаки». Що ж між ними спільного?

1. Вони завжди дивляться на речі під новим кутом. Не бійтесь висловити свою точку зору, вона не обов’язково повинна збігатись з іншими. «Скільки людей – стільки й думок».

2. Вони мають широкий кругозір. Ви будете цікавим співрозмовником тільки тоді, коли Ваша «цікавість буде широкою». Читайте книги, відвідуйте цікаві заходи, не фокусуйтесь виключно на своїй спеціалізації, а пам’ятайте про компетенції майбутнього. Ви ж не будете спілкуватись виключно із фахівцями Вашого профілю, чи будете?

3. Вони сповнені ентузіазму і пристрасті до усього, що роблять. Якщо Ви не любите те, про що розповідаєте, то у Вашому голосі відчуватиметься злість, а мала б бути щирість. Усі відомі світові менеджери, лідери працюють не тільки заради грошей, а швидше заради втілення якоїсь великої ідеї.

4. Вони не говорять весь час тільки про себе. Всі ми досить егоїстичні, щоб надто перейматись справами інших. Не забувайте про це! Вчіться слухати і чути. В цьому контексті дуже подобається вислів Плутарха: «Кажуть, що природа для того кожному дала два вуха і один язик, щоб говорити менше, ніж слухати».

5. Вони цікаві. Часто питають: «Чому?» Не бійтесь питати. Ви ніколи не виглядатимете нерозумно, якщо будете цікавитись поглядами інших. І ніколи не соромно признатись, що Ви чогось не розумієте. Соромно, якщо Ви скажете, що знаєте, але не зможете пояснити.

6. Вони вміють співпереживати. Тому користуйтесь емпатією. Важко осуджувати людину, якщо Ви її розумієте, чи не так?

7. Вони наділені почуттям гумору і не бояться посміятися із себе. А Ви боїтесь цього? Як каже мій друг: «Неуважність, – то твій стиль життя». У кожного з нас точно є багато смішних історій, в яких ми граємо головні ролі.

8. Вони мають свою манеру говорити. Ви повинні мати індивідуальний стиль. Не потрібно бути Ларрі чи ще кимось, щоб бути цікавим співрозмовником, але щось повинно бути притаманно тільки Вам. «Ви повинні бути собою і відстоювати свою власну правду».

Ця книга сповнена багатьма цікавими історіями із власного життя Ларрі, які точно справлять на Вас враження. І пам’ятайте, кожен із нас не ідеальний, у всіх нас є помилки. Не вірите? Прочитайте про те, як Ларрі хропів в ефірі.